Martin Horský

Martin Horský (* 26.8.1978) je český programátor a spisovatel, mezi jehož záliby patří moderování rozličných událostí. Specifický je pro svůj humor a své vtipné pojetí psaného i mluveného slova.

Martin Horský

Martin Horský

Jméno Martin Horský je pseudonym, pod nímž autor vystupuje. Návaznost má na autorovy předky, kteří toto příjmení nesli. Vlastním jménem Martin Bobek.

Po studiu gymnázia v Ostravě a zdárném ukončení Slezské univerzity v Opavě krátce zpravoval této vysoké škole její webové stránky. Následně odešel za prací do Velké Británie. Pracoval tam čtyři roky jako programátor a vývojář webových aplikací. Při cestě zpět do České republiky se zastavil na další pracovní pobyt na jeden rok v Autrálii. Opět pracoval v oblasti informačních technologií.

Od roku 2011 se aktivně zapojuje do činnosti a řízení řečnického klubu Toastmasters v Ostravě. V tomto klubu i při jiných událostech se s oblibou ujímá moderování a role průvodcem večera.

Vyšlé knihy:

  • Cukrýnek se rozflekatil a já mám po kole… – jeho útlá prvotina, vyšlá vlastním nákladem
  • Čtyři roky v zemi nad Temží – vlastním nákladem; kniha o zkušenostech a životě ve Velké Británii.
  • Británie v útržcích novin – 2012 jako e-kniha, 2013 tiskem, ve vydavatelství En Face. Pohled na humorné i až příliš kruté skutečnosti, které o Velké Británii v drtivé většině nejsou známy.

Odkazy
  1. Oficiální webové stránky Martina Horského

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *