I herečky a herce a knihy máme v záběru

Po několika prvních heslech, které jsme zveřejnili na našem informačním webu (zatím se bojíme mu říkat přímo encyklopedie) by se mohlo zdát, že nás zajímají pouze vysoce intelektuální hesla. Není tomu tak. Poslední přírůstky to doufejme potvrzují.

Jako poslední jsme uveřejnili na webu heslo o zajímavé knize, která se zaměřuje na kreativitu. Tedy dovednost tvořit a vytvářet nové, neotřelé myšlenky, návrhy a věci. Nese název Žijte a myslete kreativně a jejím autorem je Vít Baloušek. V množství knih, které se právě tvořivosti věnují se jedná o jednu z těch zajímavějších. Kromě populárního zpracování u ní najdete i odborné informace a zpracování.

Dalším přidaným heslem na Kmen je článek o (domníváme se) docela dobře známé české herečce Nele Boudové. Možná to ani nevíte, ale kromě filmů, kde máte možnost ji přímo i vidět, se s ní setkáváme mnohdy “pouze” jako s dabérkou. Nela Boudová “je” totiž hlasem mnoha známých hollywoodských hereček a star v našich kinech a televizích. A to vše díky dobré české tradici, kdy zahraniční herec má u nás (téměř vždy) jen jednoho dabéra. Ten jej poté namlouvá ve všech filmech, kde se objeví.

Doufáme, že vás hesle (články) zaujmout a něčím i obohatí :-)